درباره وبلاگ

به سرو قامتت ای سرور بی همتا بدین رسانه بی بدیل خوشامدی. پایگاه اطلاع رسانی ریحانة النبی در نظر دارد تا در پیشرفت هر چه بهتر فرهنگ ایرانی اسلامی گام بر دارد. امیدوارم شما نیز یاریگر این مجموعه باشید.
سایر امکانات
گالری تصاویر سوسا وب تولز
پیوندهای روزانه
زمینه سازان ظهور
سمت خدا
گلهای بهشت
.: تمام پیوندها :.
پيامبر صلى‏ الله‏ عليه‏ و‏ آله : اگر بنده ارزش ماه رمضان را بداند، آرزو مى كند كه سراسر سال، رمضان باشد
آهاي مردم سمت خدا كدام سمت است؟

آهاي مردم سمت خدا كدام سمت است؟ يكي از شما بگويد سمت خدا كجاست؟ چرا از خدا دور شده ايم؟ چرا آلوده و خطا كار شده ايم؟ چرا خانه خراب و بي بركت شده ايم؟

بگذار بگويم اين تنها سوال تو نيست. سوال همه همين است.

و جواب من... يك كلمه بيش نيست؛ ماهواره.

آري همه فسادها در همين يك كلمه خلاصه شده؛ آنهم در جامعه اي مسلمان و شيعه. آمار به روز رساني شده، هر روزه خبر از فاجعه اي عظيم مي دهد.

بكوش اي دوست جوان من بكوش؛ اين ضربه اي است كه بر من و تو زده اند و ما بايد مهارش كنيم. مي گويي چگونه؟ باشد جوابش را مي دهم. مهارش به دو صورت است؛ اولي متعلق به خود توست، متعلق به نفس ات، اول بايد آن را مهار كني. اگر آن را مهار نكني خودت آتش بيار معركه خواهي شد. دوم ؛ متعلق به اطرافيانت است، اگر نتواني آنها را مهار كني، هم خودت و هم آنان آتش بيار معركه خواهيد شد.

پس بيا دوباره مرور كنيم.

اول: خودت را اصلاح كن و بعد پرهيز گاري را پيشه خود قرار ده. يعني از همه اين وسايل لهو و گناه تا مي تواني دوري كن.

دوم: ديگران را اصاح كن و تا مي تواني آنان را از اين غول بي شاخ و دم پرهيز ده و آگاهشان كن.مردم عامه، مردم شهوت ران ، مردم نادان همه گرفتار اين غول شده اند. آيا نبايد آگاهشان كني؟

پس بيا عهدي ببنديم. عهدي پا بر جا و محكم كه هيچ زلزله ي سنگيني آن را خراب نكند. براي سلامتي خودت و براي سلامتي همه مردم جامعه ات، عهد ببنديم تا از اين خانه خراب كن دوري كنيم و نيز ديگران را از اين فاجعه آگاه كنيم.

در زير به صحبت هاي آقاي ماندگاري در برنامه سمت خدا در رابطه با همين خانه خراب كن اشاره مي كنم.

                                                                                                                                                       بقيه در ادامه مطلب


                               ماندگاری

ما بجای پدر ومادرهایی که نمی دانند چه بلایی سرفرزندان شان می آورند استغفار می کنیم. وقتی حضرت علی (ع) خبردار شدند که یک خلخال از زن پای یهودی دزدیده اند، فرمودند: اگر انسان از این خبر بمیرد جای تعجب نیست. آیا ما الان باید در مقابل ظلم بی اعتنا باشیم ؟آیا اگر ما بستری را فراهم کردیم تا به کسی ظلمی بشود، مقصر نیستیم؟ اگر ما راه را برای خیانت و تجاوز باز بگذاریم مورد مواخده قرا می گیریم و مقصر هستیم. پس اگر ما راه ورود شیاطین را به خانه باز بگذاریم تا روح فرزندان مان آسیب ببیند ،مقصر هستیم .افرادی که خیلی راحت ماهواره را در خانه هایشان می بییند فکر نمی کنند که چه بستری برای ظلم و جنایت برای فرزندان شان فراهم می کنند؟ شاید ماهواره ده ها هزار فیلم های مستند خوب هم داشته باشد .شاید بقول بعضی ها ما روحانیون باعث شده ایم که عده ای زیادی به سمت ماهواره بروند. زیرا می گویند که هرشبکه ای را که می بینند روحانیون را نشان می دهد. آیا شبکه نمایش، پویا ،ورزش،بازار ،آموزش و ... فقط روحانیون را نشان می دهد ؟ بعضی ها می گویند که روحانیون با ماهواره مخالف هستند زیرا علیه حکومت اسلامی حرف می زند . همه قبول دارند که اگر ماهواره فیلم های علمی و مستند دارد فیلم های مبتذلی هم دارد که از هر سمی برای جوانان ما کشنده تر است. توجیه خانواده ها این است که ما کانال ها را قفل می کنیم. آیا شما تمام ساعت در خانه مواظب هستید که فرزندان تان کانال ها را باز نکنند؟ آیا شما احتمال نمی دهید که فرزندان تان بتوانند کانال ها را باز کنند؟ آمار افرادی که برای مشاوره نزد ما می آیند نشان می دهد که آمار خودارضاعی جوانان ،رابطه ی حرام با محارم ،فساد رابطه های نامشروع مخفیانه و افسردگی ها و ... بالا رفته است ، اینها بخاطر فیلم های مسموم ماهواره است.

بعضی ها می گویند که ما می خواهیم فرزندان مان را امروزی و آزاد بار بیاوریم تا خودشان انتخاب کنند. من هم می گویم :پس یک سفره غذا سالم و مسموم را آماده کنید تا آنها خودشان غذای سالم را انتخاب کنند. آنها می گویند که اگر اشتباهاً غذای مسموم بخورند می میرند. من می گویم :فرزندان تان دارند از لحاظ روحی می میرند.

همه ی مردم دارند از آتش مشکلات می سوزند و می نالند، همه دوست دارند از آتش مشکلات بیرون بیایند و همه دوست دارند که هزینه ی حل مشکلات را هم بپردازند.

خداوند در آیه 6 سوره تحریم برای بیرون آمدن از آتش مشکلات می فرماید: ای کسانی که ایمان آورده اید و دچار گناه شده اید، گناه آتش است، اگر می خواهید از آتش جهنم نجات پیدا کنید خودتان و خانواده تان را از گناه دور کنید. شما سعی کنید همین الان بساط ماهواره را جمع کنید. به خدا قسم ،ماهواره باعث فساد جوانان می شود. و خانواده را تباه می کند.

خداوند در مورد شراب فرمود که ضررش از منفعتش بیشتر است. بدانید که ضرر ماهواره از منفعتش بیشتر است. آیا شما حاضر هستید عفت، دیانت، آسایش روحی، شخصیت و هویت جوان تان را بدهید تا چند تا فیلم ببینید؟ یعنی کنار دیدن یک فیلم این قدر آسیب ببینیم؟

گردانندگان ماهواره می گویند ما کاری خواهیم کرد که زنان و مردان متعهد ایرانی به فساد کشیده شوند. اگر دولت می خواهد مشکلات جامعه را کم بکند باید گناه را در جامعه کم کند. در ادامه آیه خداوند می فرماید :آتش گناهی که امروز در این دنیا زندگی شما را گرفته است ، این آتش در قیامت شعله ور است .

بیایید گناهان را کم کنیم، از ماهواره شروع کنیم، از لقمه ی حرام دوری کنیم و از غیبت و دروغ بپرهیزیم. هر کسی می تواند یک گناه را در زندگی اش حذف کند.

آیه 33 سوره انفال می فرماید: من شما را در عذاب قرار نمی دهم بشرط اینکه ولی خدا و استغفار در جمع شما باشد. پس هر کس می خواهد از آتش مشکلات بیرون بیاید، با امام زمان (عج)عهدی ببندد برای ترک حرام یا انجام دادن حلال یا کمک به دیگران.

گناه آتش است. ما نمی توانیم با قانون ماهواره ها را جمع کنیم .ما باید با ایمان به فساد و مضرات ماهواره ها، آنها را جمع کنیم. مردم باید باور کنند که مضرات ماهواره از منافع آن بیشتر است تا ماهواره ها را جمع کنند. در ضمن در زندگی مان استغفار کنیم. با این کارها می توانیم از آتش مشکلات خارج شویم.

خداوند وعده داده است هر کس عوض بشود خداوند بدی های او را به نیکی تبدیل می کند. انسان بی گناه وجود ندارد. این جوان سعی کند کسانی را که در معرض گمراهی ماهواره قرار دارند نجات بدهد و خداوند به برکت این کار، گناهان او را هم پاک خواهد کرد. این جوان می تواند کاری بکند که پدر و مادرش را هم از این آتش جهنم نجات بدهد .

 

نظر فراموش نشود.


منبع: سایت سمت خدا

 


موضوع : جنگ نرم
نوشته شده در شنبه 2 6 1392 توسط yasahebazzman | لينك ثابت | (0) نظر

X